вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Długowieczne płoty z drewna

Niewłaściwie konserwowane płoty z drewna błyskawicznie się zużywają i mogą ostatecznie zgubić swój pierwotny urok oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie warto poznać sposoby konserwacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa wypada zacząć od należytego oraz starannego przygotowania materiału na ogrodzenie, bo od tego zależy rezultat końcowy własnych prac. Przed użyciem produktów do ochrony oraz ozdoby ogrodzeń z drewna niezbędne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Gdy zabezpieczymy już nasze płot przed progresem biokorozji, należy nanosić kolejne amalgamaty, jakie konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy utrzymać naturalny odcień drewna naszego płotu, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od wewnątrz, lecz nie wytworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej asekuracji płotu, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu konserwuje płot przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drewna były trwałe należy przeznaczyć im mnóstwo uwagi oraz troski.

Totalnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z plastiku. Ów rodzaj płotów jest w całości odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają także biokorozji więc służą swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий